Tijdens het EK voetbal was de koninklijke familie totaal afwezig, maar lijkt zich nu te hebben gemotiveerd voor de Olympische Spelen, waar ze de Nederlandse sporters volop aanmoedigen. Toch lijkt er iemand in de familie minder enthousiast: prinses Alexia.

Prinses Alexia trekt de aandacht
Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn afgereisd naar Parijs om de Olympische Spelen te volgen. Gisteren zaten ze onder andere op de tribune bij het zwemmen. Op de foto’s van het evenement is te zien dat Máxima, Amalia en Alexia naast elkaar zitten.

Alexia viel echter op door haar opvallende gedrag. Terwijl haar familieleden zich zichtbaar interesseerden in de wedstrijden, leek Alexia zich te vervelen. Ze was constant bezig met kauwgom, en op zowel foto’s als video’s is te zien hoe ze met open mond kauwt en zelfs haar tong uitsteekt.
Mother first, Queen second! Máxima of the Netherlands shoots daggers at second daughter Alexia, 19, as she pops gum while watching the Olympic swimming https://t.co/8C4Y7HJp3o pic.twitter.com/vwvHvBxaRz
— Daily Mail Online (@MailOnline) July 29, 2024
De Britse krant Daily Mail heeft een pijnlijke foto van Alexia op de voorpagina geplaatst. Deze afbeelding heeft geleid tot veel reacties op sociale media. Shownieuws meldt dat Alexia’s gedrag als ‘oncharmant’ wordt bestempeld en dat haar moeder, Máxima, zichtbaar geïrriteerd leek door het gedrag van haar dochter.

Er komen veel reacties van volgers die het gedrag van Alexia niet begrijpen en als ongepast beschouwen. Sommige critici vinden het een tikkeltje ordinair, gezien de koninklijke setting.

Kritiek op Alexia
Alexia krijgt de laatste tijd sowieso veel kritiek. In juni sprak ze haar gevoelens uit over de voortdurende aandacht van de media en het publiek. Ze gaf aan zich ‘heel beperkt’ te voelen door de constante nieuwsgierigheid en het fotograferen.

“Het is typerend voor deze tijd dat iedereen een camera bij zich heeft. Ik begrijp dat mensen foto’s en video’s van mij willen maken en geïnteresseerd zijn in wat ik doe, maar ik voel me daardoor enorm beperkt,” aldus Alexia.

De combinatie van de kritische reacties op haar gedrag tijdens de Olympische Spelen en haar eerdere opmerkingen over de media-aandacht lijkt de druk op de jonge prinses te verhogen.

Terwijl de koninklijke familie hun steun voor de Nederlandse sporters blijft tonen, blijft het voor Alexia een uitdaging om met de publieke aandacht om te gaan. De komende tijd zal moeten blijken hoe zij deze kritiek en de druk van haar rol als lid van het koninklijk huis zal verwerken.










